Amarantový chléb s domácím máslem

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Poslední dobou to na mě skáče ze všech stran. Cena másla. Nechci tím tady zahlcovat i svůj blog, ale sama si poslední dobou málokdy koupím máslo. Proto jsem se rozhodla pro alternativu a vyrabila jsem si doma máslo sama. Je to překvapivě jednoduché a dost rychlé. Navíc z výroby zbyde syrovátka a ta taky není úplně k zahození. A když už jsem udělala domácí máslo nedalo mi to a rovnou jsem k tomu upekla i amarantový chléb. Tento chléb je bezlepkový a krásně vláčný. Takže kombinace domácí máslo a vláčný chléb je naprosto výborná...

Co potřebuješ na chléb: 

550 ml vlažné vody

500 g bezlepkové mouky (Schär Mix B) 

150 g amarantové mouky

2 sáčky sušeného droždí

2 lžíce olivového oleje

4 sušená rajčata

1 opražená šalotka 

1 lžička cukru

1 lžička soli

1 lžíce jablečného octa

Jak na to:

Nejprve si rozděláme kvásek s trochou cukru. Necháme vzejít. Následně přimícháváme opatrně amarantovou mouku. Opět necháme chvilku odpočinout. Dále přilijeme zbytek vody, přidáme olej, sůl, mouku, opraženou šalotku, na drobno nakrájená sušená rajčata a ocet. Vypracujeme hladké těsto a necháme kynout. Ideálně tak dvě hodiny. Následně těsto znova propracujeme a dáme do připravené formy. Pečeme v předehřáté troubě 50minut cca na 180°C. 

Co potřebuješ na máslo: 

2 smetany ke šlehání 33%

špetku soli

Jak na to:

Smetanu nalijeme do vysoké misky a šlehačem šleháme. Vlastně potřebujeme docílit toho, že se nám "zdrcne" šlehačka. Uvidíme jak se odděluje syrovátka od vzniklého másla. Následně si připravíme další misku, cedník a plátno Přes plátno a cedník přelijeme celou hmotu. Co zůstane v pláténku pořádně ještě vymačkáme, dáme do formičky/krabičky a můžeme maličko posolit. Opatrně jen trochu. Syrovátku můžete vypít je výborná a velmi zdravá. 

left align image

left align image

left align image

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář