Jihočeská hostěnice

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Jak jsem slibovala, že budu psát své krátké recenze tak je tu další. Cestou z hor jsme se rozhodli zastavit na oběd v Mladé Boleslavi. První restaurace, kterou nám nabídl google byla Jihočeská hostěnice. Možná jsme měli bystřit už u toho, že se jedná o jihočeskou restauraci v Mladé Boleslavi...

Prostředí je opravdu velmi příjemné. Nebyl problém s tím, že jsme se tam vyvalili i s dětmi. Bohužel to je asi tak všechno co ve finále bylo dobré. V prázdné restauraci dlouho čekat na polévku - dobře to se dá přežít. Jídlo, které měl skoro každý studený - to už je na pováženou a hlavně velké zklamání i ve velikosti porcí. Já si vybrala gnochi s hříbky a vepřovou panenkou. Většinou toho tolik nejím a navíc jsem měla už před tím polévku a tak jsem měla obavu jak se do mě těch 250g vejde....no a vzhledem k tomu, že to nebyla taková gramáž nebyl tedy ani problém to sníst do posledního sousta. Chuťově to zase taková katastrofa nebyla, ale domácí gnochi by asi nikomu neublížily. Cena v poměru k velikosti byla lehce přestřelená.

Jako poslední tečka bylo placení na baru, které v celé té situaci bylo vlastně spíš úsměvné (dojíst a v prázdné restauraci být pozván k baru od obsluhy mě maličko překvapilo)....bohužel za nás se tato restaurace neosvědčila a jen doufám, že to byla zrovna špatná souhra náhod. Každopádně první nabídce googlu už nevěřím :)  

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář