Pečené cuketové květy s chřestem

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Grilování je tady! Konečně! Je to moje nejoblíbenější úprava jídla po celé léto. Hodně často se spokojíme s klasickým salátem, ale jednou za čas mám nutkání ty přílohy trošku pozdvihnout. Navíc tohle období je nejlepší, protože můžete čerpat pomalu skoro vše ze zahrady (dobře, chřest tam nepěstuji....zatím).  Já jsem už delší dobu chtěla vyzkoušet cuketové květy a musím napsat, že opravdu zajímavá a chutná pochoutka. Celý salát jsem dělala jako teplou přílohu k hovězímu masu. Na oko to vypadá super a při servírování je to naprosto jednoduché. Stačí nakrájet maso na plátky a každý si může zobat dle libosti. 

Co potřebuješ:

cuketové květy

chřest bíly, zelený

keříková rajčata

ředkvičky

2 lžíce másla

Cheddar 

olivový olej 

hrubozrnná sůl

sezam

------------------------

hovězí nízký roštěnec

sůl, pepř, olivový olej 

Jak na to:

Na pečící papír si opatrně položíme květy cuket, přidáme omytá rajčata. Chřest si očistíme a spaříme v horké vodě. Přidáme ho na pečící papír. Posypeme  Cheddarem, trochou soli, sezamem a pokapeme olivovým olejem. Takto připravou přílohu dáme píct do předehřáté trouby na 200°C cca 10 minut. 

Pokud volíte variantu s masem, čeká Vás ještě jeden malý krok navíc. Já osobně měla maso naložené, ale samozřejmě to tak nemusí být. Stačí položit na rozpálený gril lehce nasolené a opepřené maso. Opekáme z každé strany cca 2 min. Necháme odpočinout a krájíme na plátky. 

Máslové ředkvičky jsou už opravdu extra rychlé. Očistíme je, odkrojíme kořínek, listy a rozčtvrtíme je. V rendlíku si rozpustíme 1 lžíci másla. Jakmile se rozpustí vložíme do něj ředkvičky a pěkně je tam promícháme. Přidáme zbytek másla. Ředkvičky budou teplé, ale neztratí svou křupavost. 

Teď už jen stačí na pečící papír přidát plátky steaku a ředkvičky a je to hotovo. Ideálně bych podávala ještě s mátovým dipem. 

left align image

left align image

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář