Bažantí terina s Calvadosem

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Děláme doma paštiky a teriny opravdu jen nárazově. Když už ano, stojí to za to. Proto jsem se rozhodla poskládat zajímavý recept na bažantí terinu se slaninou a Calvadosem. 

Pokud si nejste jisti co je terina, tak laicky napsáno je to taková paštika, ve které jsou kusy masa (většinou zvěřiny) a nikdy není tak hladká jako paštika. Skvěle se hodí na čerstvý chléb s kyselou okurkou a sklenicí dobře chlazeného piva. 

Co potřebuješ (na formu "srnčí hřbet"):

bažantí stehna a prsa

bažantí játra

200 ml bažantího vývaru (postačí i slepičí)

1 dcl Calvadosu 

2 bobkové listy 

4 kuličky nového koření 

2 kuličky jalovce 

sůl, pepř podle chuti 

1 cibule

4 lžíce másla + cca 150 g následně do teriny

100 ml smetany

cca 200g krájené slaniny

Jak na to:

Nejprve je nutné si vykostit bažantí stehna a nakrájet prsa. Dále nakrájíme cibulku a necháme ji změknout na másle. Jakmile je to tak hotové přidáme nakrájené kousky masa a společně osmahneme. Dále přidáme nakrájená játra. Jakmile se játra zatáhnou podlijeme vše vývarem, přidáme bobkový list, koření a necháme pomaloučku dusit. Jakmile maso a játra změknou a šťáva se zredukuje na 1/3 přidáme Calvados. Necháme odpařit alkohol a můžeme odstavit z ohně. 

Necháme chvilku vychladnout a tyčovým mixérem rozmixujeme velmi na hrubo. Přidáme na kostky nakrájené máslo, které se rozpustí a nakonec podle chuti maličko smetany. 

Srnčí hřbet si vyložíme fólií a vyskládáme slaninou. Opatrně nalijeme mixovanou směs a opatrně přikryjeme zbylou slaninou. Necháme zatuhnout a krájíme na plátky. 

Podáváme s čerstvým chlebem a kyselou okurkou. 

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář