Dýňový pilaf z červené rýže s pečeným česnekem

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Chcete tip na naprosto jednoduché podzimní jídlo? Jestli ano, tak čtete naprosto správně. Pořád v kuchyni experientuji a momentálně vymýšlím co nejjednodušší, nejrychlejší a co možná nejzdravější jídla. 

Rýžový pilaf je sám o sobě poměrně zdravé jídlo. Dá se napsat, abych Vám přiblížila co nejvíce chuť, že je to takové velmi suché rizoto. 

Já jsem zvolila červenou rýži, která je bezlepková. Snižuje cholesterol, je vhodná pro diabetiky, podporuje funkci ledvin a má mnoho dalších dobrých vlastností. Takže je to taková "super potravina". 

Co potřebuješ: (na dvě porce)

2 hrsti červené rýže

1 hrst nakrájené dýně Hokaido

1/4 červené cibule

2 palice česneku

šalvěj, sůl, pepř 

2 lžíce olivového oleje

Jak na to: 

V první řadě si připravíme rýži. Já ji dělám už jen v rýžovaru (takže odpadá problém s rozvařením). Samozřejmě ji lze vařit i normálně, ale pro pilaf je celkově lepší dělat v rýžovaru. 

Do alobalu si připravíme česnek, kterému odkrojíme vršek. Maličko osolíme, pokapeme olivovým olejem a zabalíme. Pečeme v předehřáté troubě cca 13minut na 180°C.

Na olivovém oleji si osmahneme nakrájenou dýni. Jakmile začnou okraje zlátnout, přidáme česnek. Následně přidáme i rýži a stále restujeme. Na závěr přidáme i nakrájenou cibulku, kterou jen necháme lehounce změknout. Osolíme, opepříme a můžeme přidat i pár lístků šalvěje, která celé jídlo velmi zajímavě dochutí.  

left align image

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář