Kančí kýta se šípkovou omáčkou

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Kdo by neznal filmovou hlášku "Se šípkovou - se zelím!!" Já mám Slavnosti sněženek strašně ráda. Loni jsem navštívila Hájenku a dala si kance se šípkovou. Byl opravdu výborný a tak jsem se skoro po roce dostala k tomu sama ji vykoušet doma. Navíc tohle podzimní počasí k té šípkové úplně ladí. 

Doporučuji vyhradit si opravdu čas na vaření, protože to chvilinku zabere. Každopádně výsledek stojí za to. 

Co potřebuješ (na omáčku):

800g kančí kýty 

4 mrkve

3 petržele 

1/3 celeru

1 rajčatová protlak 

sůl, pepř, nové koření, bobkový list

šípková zavařenina 

3 lžíce sádla

Na knedlíky (4 válečky):

7 starších rohlíků

2 vejce

2 dcl mléka

sůl

Jak na to:

Začneme masem. Pořádně si ho očistíme. Uděláme si nožem otvory a "prošpikujeme" kouskem mrkve, celeru a petržele. Vložíme do vody společně s kousky kořenové zeleniny, bobkovým listem, novým kořením a solí. Celý vývar pomalu táhneme při mírné teplotě dokud maso nezměkne. 

Dále si uděláme základ na omáčku. Na sádle si osmahneme kořenovou zeleninu nakrájenou na kostky. Jakmile začne zelenina zlátnou přidáme protlak a pořádně zamícháme. Lehce orestujeme a podlijeme vývarem od masa. Mícháme a necháme provařit. Maso z vývaru můžeme vyndat a podlité vývarem přesunout do zapékací mísy a pomalu dopéct v troubě, aby mělo trochu kůru. Pečeme cca 30 minut na 180°C. 

Omáčku rozmixujeme ponorným mixérem na hrubo. Následně pasírujeme (občas je potřeba pasírovat dvakrát). Přepasírovanou omáčku zahustíme šípkovou zavařeninou a můžeme dosolit dle chuti. Pokud je hodně řídká může se zahustit perníkem. 

Na závěr si připravíme velmi rychlé knedlíky. Starší rohlíky si nakrájíme na kostičky a zalijeme trochou mléka. Nehcáme nasáknout, přidáme žloutky a sůl. Promícháme a přidáme vyšlehaný sníh z bílků. Vše opatrně promícháme a vzniklou hmotu dáme na potravinovou fólii. Uděláme přibližně stejné válečky a vaříme ve vroucí vodě cca 10minut (podle veliosti válečků). 

 

left align image

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář