Marinované pomeranče s čerstvou kurkumou

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Závěr roku je taky! Všichni se těší na takový ten poslední den obžérství. Většinou u nás byl tatarák a topinky. Letos si to musím teda odpustit (i když chuť na něj je strašně veliká). Poslední dny byly s jídlem opravdu náročné a vlastně při každé návštěvě byla tuna chlebíčků. Navíc Danek měl narozeniny, takže mezi ty saláty a chlebíčky se musel vtěsnat i dort. Takže co si budeme povídat, teď už vypadám doopravdy těhotně. 

Každopádně pořád se chci držet a rozhodně nehodlám jíst "čuňárny" s výmluvou na svůj stav. Takže na Silvestra jsem zvolila Marinované pomeranče s čerstvou kurkumou, avokádem a opraženýma kešu s medem. 

Možná to zní jako divočina, ale opravdu je to moc dobré,rychlé, osvěžující a plné vitamínů. Navíc letos jsem vybrala k servírování speciální dekorativní misku Zone Peili . Mám ráda praktické věci a tohle přesně můj požadavek splňuje. Obsahuje misku a víko, takže salát zůstane hezky čerstvý a navíc na víku lze také servírovat. Takovou krásu můžete pořídit na Bonami

Co potřebuješ:

2 pomeranče 

1 avokádo

1 ks čerstvé kurkumy

2 lžíce Balsamica

sůl, pepř, cukr

přírodní kešu

1 lžíce medu

(1 panák brandy)  

Jak na to:

Začneme marinádou. Z 1/2 pomeranče vymačkáme šťávu, přidáme dvě polévkové lžíce Balsamica a pokud chcete alkoholovou verzi, tak přidejte 1 panáka kvalitní brandy. Přidáme maličko cukru, pepře a marináda je hotová. Zbylé pomeranče a avokádo zbavíme slupky a nakrájíme na tenké plátky. Kurkumu si očistíme a nakrájíme na tenoučké hranolky (pokud nechcete mít obarvené ruce, doporučuji pracovat v rukavicích). 

Pomeranče, avokádo a kurkumu zalijeme marinádou a necháme v chladu aspoň 1 hodinu. Mezitím si připravíme kešu. Na rozpálenou pánev vložíme kešu a pražíme. Jakmile začnou lehce zlátnou osolíme. Na poslední chvíli přidáme lžíci medu, prohodíme a necháme vychladnout. Po namarinování opatrně plátky pomeranče, avokáda a kurkumy přendáme na servírovací misku/tác a opatrně zalijeme cca 1/3 marinády. 

Já podávala kešu ještě doplněné o nerafinovanou sůl. 

Mimochodem, koukněte i na ostatní blogerky, které tvoří silvestrovské pochoutky. Je to skvělá inspirace až z toho přecházejí oči :) 

DIY projekty

Kitchen affair 

Marblog

Itálie v Brně

Travel with us

S vášní pro jídlo

Bohyně kuchyně

 

#spoluprace #bonami

 

 

left align image

left align image

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář