Obrácený pomerančový koláč

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Obrácené koláče jsou tak jednoduché a navíc dělají super efekt. A tenhle je opravdu skvělý. Voňavý s hořkou čokoládou a se zakysanou smetanou (takže se můžeme trošku tvářit, že je to strašně zdravé)....

Co potřebujete:

1,5 hrnku hladké mouky

1/4 kostky másla

1/2 hrnku cukru krupice

2 vejce

1 lžička jedlé sody

pomerančová kůra

špetka soli

1 kelímek zakysané smetany

kvalitní hořká čokoláda 

Na sirup:

3 pomeranče

1/2 hrnku vody

1 hrnek cukru krupice

 

Jak na to:

Nejprve si připravíme pomeranče v cukru a sirup, který budeme potřebovat úplně na závěr. Pomeranče si nakrájíme na tenké plátky, zalijeme vodou a posypeme cukrem. Na mírné teplotě necháme cukr rozpustit, občas promícháme a s vodou vše necháme lehce zredukovat cca 20 minut a necháme trošku vychladnout. 

Suroviny na na těsto smícháme, nastrouháme hořkou čokoládu a vypracujeme těsto. Pozor, je trošku tužší ale následně se na pomeranče poměrně snadno rozetře. Kulatou formu vyložíme pečícím papírem. Od středu začneme skládat spirálovitě pomerančové plátky. Na plátky rozetřeme těsto. Pečeme v předehřáté troubě cca 40 minut na 175°C. Po upečení necháme koláč vychladnout. Nakonec ho opatrně vyklopíme z formy, sundáme pečící papír a zbylým sirupem (který pokud se vám zdá stále hodně řídký můžete zredukovat) potřeme pomeranče, aby byly krásné lesklé. 

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář