Roastbeef s glazovanou karotkou a šalotkou

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Jídlo králů. Tak to lze jednoduše popsat. Roastbeef miluju a strašně dlouho jsem se bála ho vyzkoušet. Přitom to není žádná věda a lze to v pohodě zvládnout i bez teploměru. Ideální na slavnostní oběd....a pokud by Vám náhodou zbyl, což se mi ještě teda nestalo a já po tom prahnu, protože se vždy těším že si pak udělám pěkně ještě sandwich :) 

Co potřebuješ:

cca 500g vysokého roštěnce

olivový olej

sůl, pepř

dijónská hořčice

Na přílohu:

10 ks malé šalotky

10 ks čerstvé malé karotky

10 ks brambor

hrubozrnná sůl

olivový olej

4 lžíce másla

med

snítka tymiánu 

Jak na to:

Ideální je naložit si maso den předem. Příprava je naprosto jednoduchá. Odstraníme vrchní blánu, potřeme olivovým olejem s dijónskou hořčicí a necháme marinovat. 

Jakmile je maso připraveno, pořádně si rozpálíme pánev, přidáme pár kapek olivového oleje a zprudka opečeme ze všech stran aby se maso zatáhlo. Maso přendáme do zapékací mísy a ze všech stran posypeme solí a pepřem. Takto připravené maso vložíme do předehřáté trouby a pečeme cca 60minut na 50°C. 

Než se maso upeče je ideální čas si připravit přílohy. Celé brambory si očistíme a i se slupkou lehce povaříme (nevaříme do měkka, ale jen aby povolily). Následně je opékáme celé zprudka na pánvi společně s olivovým olejem, solí, pepřem a čerstvým tymiánem. 

Jakmile jsou hotové lze je přidat k pečícímu se roastbeefu. 

Glazovaná mrkev a šalotka už nepotřebují tolik času. V pánvi si pomalu rozehřejeme máslo společně s olivovým olejem. Přidáme očištěné karotky a necháme je pomalu prohřát. Přidáme lžíci medu, čerstvý pepř a sůl. Opatrně promícháme a takto připravené můžeme podávat. 

Glazovaná šalotka má naprosto stejný postup. Očistíme a nepřekrajujeme, aby se nerozpadla. 

Hptový roastbeef necháme po upečení chvíli odpočinout. Následně krájíme na tenké plátky. Veškerou šťávu můžeme ještě zavařit se lžící másla a vznikne i silná omáčka. 

left align image

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář