Paska

How to Make Mak-Nyuss Baked Potatoes Stick Recipes From Deanda

Tahle velikonoční dobrota pochází především z Polska (ale dělá se i v Bulharsku nebo i Rumunsku). No a u nás v rodině na každé větší rodinné akci řešíme náš původ...Jugoslávie? Srbsko? Slovensko? ale vždy se shodneme na tom, že jsme z Polska (nahrává tomu i naše příjmení a fakt, že děda v rodokmenu do Polska došel)...no a já ráda zkouším růzé kuchyně a právě ta polská mi přijde strašně opomíjená a pro mnohé nezajímavá. Jenže když pořádně hledáte zjistíte, že mají například tuto velikonoční bombu.

Paska je jdnoduchá a neobsahuje rozinky (které já děsně nerada) ale za to si ji trošku vylepšíte o pořádného panáka voňavé pálenky. Nejčastěji se zdobí copama, spirálama apod. No a pokud chcete mít Pasku nejen chutnou, ale i moc krásnou - nezapomeňte (tak jako já) těsto propíchat před pečením!! 

Co potřebuješ:

20 g droždí

1 hrnek vlažného mléka

4 hrnky špaldové mouky jemně mleté

2 vejce

1/2 hrnku změklého másla

1/2 lžičky soli 

1,5 panáka aromatického alkoholu - já použila Grapu

1/2 hrnku cukru krupice

1 vejce na potírání

Jak na to:

V mléce rozmícháme droždí, přidáme lžíci mouky a lžíci cukru. Necháme vzejít kvásek. Vejce utřeme s máslem  cukrem. Opatrně vmícháme do připraveného kvásku a přidáváme postupně mouku a zbylé ingredience. Jakmile je těsto hladké dáme na teplé místo. Necháme min 1,5 hod odpočinout. Do formy si dáme pečící papír, vložíme 2/3 těsta. Ze zbytku si uděláme dekorace, kterými vršek ozdbíme. Potřeme rozšlehaným vejcem a NEZAPOMENEME propíchat, aby unikal vzduch. 

Můžeme podávat třeba pokapané medem. 

 

left align image

Komentáře

  1. Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář